• prehliadka

    Dobrý deň, pri tohto ročnej preventívnej prehliadke mi bol zistený polyp a robili mi kyretáž. Ale cytologiu už mi nerobili. Výsledky z histologie boli v poriadku a v prepúšťacej správe som mala napísané: cervix - male mnozstvo materialu, endometr. velke mnozstvo materialu - myslim že tak nejako. Kedy by som mala ísť na preventívnu znova? Alebo staci ak mi bola robena histologia? ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    to je ťažko povedať, histológia ukazuje stav vo vnútri krčka a cytológia určuje nález na tzv. transformačnej zóne, takže asi by sa mala cytológia urobiť.