• Ureaplazma

    Dobry den,
    na gynekologickom vysetreni mi zistili ureaplazmu. V sucasnosti koncim s liecbou. Priatel bol s vysledkami u urologa, ten mu urobil ster a jemu vysli vsetky vysledky negativne. Z uvedeneho dovodu mu urolog nenasadil ziadnu liecbu. S priatelom sme spolu viac ako 5 rokov a ako jedinu ochranu pri pohlavnom styku pouzivam antikoncepciu. Z uvedeneho dovodu mam 2 otazky:
    1. Je postup urologa spravny? Nie je potrebne partnera aj tak preliecit?(na internete som sa docitala o podobnych pripadoch a partnerom pre istotu tiez nasadili liecbu aj ked nalez ureaplazmy nemali z dovodu, ze u muzov ster nemusi byt 100%)
    2. S pohlavnym stykom po liecbe je mozne zacat hned alebo je vhodne pockat do vysledkov z kontrolneho steru cca. mesiac, samozrejme s pouzitim prezervativu?
    Za odpoved dakujem.

    Dobrý deň,
    ureaplazmy sú veľmi pofidérna téma, o ich škodlivosti sa debatuje dlhšiu dobu a niekto ich ani nelieči. Takisto sa diskutuje o liečbe partnera, či je vobec potrebná.
    Aj čo sa týka sexu, je to otázne, ureaplazmy možu by´t aj normálna súčasť pošvovej flŕoy.