• DHEAS

    Dobrý deň,
    mám 48 rokov a na endokrinologickom vyšetrení som mala výsledky z krvi:
    TSH 1,006 mlU/l, DHEAS 9,65 umol/l, TST 1,78 nmol/l.
    Podľa tabuliek by som v mojom veku mala mať hodnoty DHEAS do 7,20 umol/l. TSH a TST by mali byť v norme.
    Chcem Vás poprosiť o vysvetlenie, čo takéto zvýšenie DHEAS môže signalizovať a aké sú potrebné ďalšie vyšetrenia. Mám silné vypadávanie vlasov, čo zrejme s tým súvisí, ktoré mi začalo po liečbe pri anafylaktickom šoku na ATB.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    DHEAS je zvýšený iba hranične a hlavne je to problematická interpretácia, lebo hormony kolíšu v priebehu dňa a jedno vyšetrenie nie je presné, mala by ste odber zopakovať znovu, prípadne nejaké endokrinologické provokačné testy.
    DHEAS je hormón nadobličiek a je to hormon podobný testosteronu, vlasy možu pri ňom vypadávať.