• Zvýšené androgény

    Dobrý deň, Mám 23 rokov a už dlhší čas "bojujem" s hyperprolaktinémiou (vraj idiopatickou) Pri poslednej kontrole u ednkrinológa sa však toho našlo viac. DHEA 19,0ng/ml; OHPRO 0,6ng/ml; ASD 7,6ng/ml; PROL 20,7ng/ml; FTEST 4,6pg/ml; DHEAS 411ug/ml. Endokrinológ odporúča ergolínovu liečbu (?) a v prípade, že neplánujem graviditu v kombinácii s HAK. Mohli by ste, prosím, vyjadriť svoj názor,príp. poradiť, aká liečba by bola najvhodnejšia aj v prípade, že by som v blízkej budúcnosti chcela otehotnieť?... Za vašu odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem . Júlia

    Dobrý deň,
    určite by som sa riadil doporučením endokrinológa, potreba je aj pátrať po príčine týchto hormonálnych zmien, može ísť aj o metabolickú príčinu.