• Hnedý výtok

    Dobry den...
    Asi pol hodinu prechadzam otazky v tejto poradni, ale nenatrafila som ani na jeden taky problem, ktory by bol totozny s mojim, tak by som sa Vas rada opytala...
    Neuzivam antikoncepciu uz vyse roka, nemam pohlavny styk, s priatelom len obcas praktizujeme taze veci ako "palcovanie", nic viac....
    Asi rok, od mojej prvej navstevy u gynekologicky v zivote som dostala klasicku mykozu (kvasinky - svrbenie, palenie, biely husty tvarohovy vytok), ktoru som chytila v jej ambulancii...Liecila som sa roznymi tabletkami, ktore mi potom predpisovala, ale nic nepomahalo...asi pred stvrt rokom mi mamka na odporucanie svojej kamaratky kupila Mykomax, ktory mi zabral a par mesiacov som mala pokoj...
    No po poslednom styku s priatelom (nie sex, ani oralny sex, len to "palcovanie") mi opat zacalo svrbenie, pouzila som Canesten, no co je pre mna nezvycajne, objavil sa mi hnedy vytok...nie krvavy, ani ruzovy, ale hnedy...Moze to nejak s tym suvisiet? Mam si robit starosti, ist k lekarke alebo len vziat dalsiu tabletku Mykomaxu a pockat, ci to zaberie?
    Snazila som sa zistit na internete, ci hnedy vytok nie je zaciatkom nejakej pohlavnej choroby, no nic som nenasla....Viete mi prosim Vas poradit?
    PS: este jedna otazocka, mohla by som nakazit nejakym sposob aj partnera??? Velmi by ma to trapilo, keby som mu sposobila tiez podobne problemy...

    Velmi pekne dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za taku dlhu spravu ....
    Pekny zvysok dna :)

    Dobrý deň,
    mykoza sa dostáva z vlastnej flóry, nie je to pohlavne prenosná nákaza, rovnako ako je veľmi pochybné, že ste ju dostala od Vašej lekárky.
    Špinenie s tým može súvisieť, pri zápale može byť výtok aj so slabou prímesou krvi. Určite si kúpte Canesten vaginálny krém a preliečte sa, mykomax je až liekom druhej voľby, partner ak nemá potiaže, nemusí sa liečiť, ak by špinenie pretrvávalo, bude potrebné vyšetrenie krčka maternice.