• antibiotiká

    Dobrý, chcela by som poznať váš odborný názor na výsledky výteru z pošvy, nakoľko som mala trocha výtok.
    Výsledok: Mikroskopia:
    Epitelie.... ..............pozit+
    Leukocity - PMN........neprítomné
    Lactobacillus............ojedinele
    Kvasinky................pozit+
    Gram labilné paličky... pozit+
    G- diplokoky............pozit+
    G+ koky v retiazkach...pozit+

    Aeróbna kultivácia: nález: Ojedinele STREPTOCOCCUS agalactiae

    Nález: Staphylococcus sp. - koaguláza neg.

    Kultivácia na kvasinky: nález: masívne kvasinkovité mikroorganizmy

    Kultivácia na laktobacily: negatívna

    Kultivácia na G. vaginalis: negatívna

    Mám predpísaný DALACIN C 300mg, 2*denne 2 tabletky, (2 balenia treba vybrať).
    PROSÍM Vás o odpoveď, či mi naozaj pomožu tieto lieky, či ich mám vobec užívať, či moj nález naozaj je taký zlý, že potrebujem užívať toľko silných antibiotík.

    Vrúcne Vám ďakujem za odpoveď.

    S pozdravom Erika

    Dobrý deň,
    určite by som zvážil výtery z krčka, lebo Gnegatívne diplokoky sú kvapavka a tá napáda krčok, ale osobne si myslím, že ide iba o falošne pozitívny nález.
    Ak by sa kvapavka potvrdila, mala by set dostať antibiotiká aj pre partnera.
    Okrem toho zrejme výtok robia kvasinky a Dalacin je neúčinný.