• streptokok-jana

    dakujem za vasu odpoved..,ale musim reagovat..
    streptokok mi bol diagn. podla steru, nic ine nevyslo. Tato bolest je zospodu asi ako "modrina" a po niekolkych dnoch sa prida palenie a svrbenie. Ine bolesti nemam. Naposledy som dobrala 6 vag.tabliet macmiror 500 a mast clotrimazolum 10mg. Tie jedine tablety mi pocas uzivania pomozu. Teraz som ich dobrala a opat citim, ze sa to opat vracia. Nikdy predtym som gyn.problemy nemala, len asi bezny biely vytok, ktory mi ziadne problemy nesposoboval, chodila som pravidelne na prev.prehliadky a vysledky som mala vzdy v poriadku..prosim vas skuste mi pomoct..

    Dobrý deň,
    existuje niekoľko mikroorganizmov sposobujúcich zápal a nedajú sa na stere zistiť (napríklad: trichomonas vaginalis, chlamýdia trachomatis, neisseria gonorrhoe, herpes simplex typ I a II atď) preto normálny gynekológ stery neberie (respektíve berie pri určitých špeciálnych príležitostiach). Liečime pacientova a nie výsledky sterov, streptokok v tom bol nevinne.
    Takže doležité je poriadne vyšetrenie, najlepšie natívny preparát na sklíčko pod mikroskopom, odbery z krčka maternice. Ak Vám pomohol macmiror mohlo ísť aj o trichomonázu, ktorú Vám potom vrátil partner. Ale bez vyšetrenia naozaj neporadím.