• MIOM

    Dobrý večer.Pán doktor chcem sa Vás spýtať, aj keď mi možno nebudete vedieť presnejšie odpovedať, ale skúsim.Včera som bola na prehliadke u svojho gyn. robil mi stery ,na tie som mala ísť 3 mes. pôrode .Teraz som 17 mes.po sekcii.Potom mi robil vag. ultrazvuk, no dosť dlho tam pozeral a ja celá strachu(mám toho za sebou bárs kolko dosť) som sa ho spýtala či sa mu niečo nezdá,a on na to čoby ,ale čo myslíte ,že maternicu nájdem hned.Ešte sa ma spýtal či nemávam silný menzes no tento mesiac som mala ale zasa až také strašné (vymikajúce sa normálu )to nebolo.Zasa som sa ho opýtala či tam niečo mám a on mi odpovedal,že nie ale o 3-4 mes ked budem mať silný menz.mám prísť a pozrie či tam nieje miom.Tak som sa zlakla,že na iné ani nemyslím.Moja otázka teda znie:Myslíte si , že by mohol niečo dok.zatajiť a chce si to potom preveriť??Mohol by to spraviť, že aj keby sa mu tam niečo male zdalo tak mi to neoznámi?Ete ked som odchadzala z ordinácie som sa spýtala nieje tam nieč???A on na to že nie.Tak neviem čo si mám o tom myslieť.A čakať 3-4 mes. ved určite viete aké to je.V skratke to všetko strašné čo mám za sebou:Mám 32 rokv,za sebou 6 tehotenstiev,3 pôrody ,3spon.potraty,a s velkým šťastíím 2 krásne a zdravé deti.jedna dcerka nám pri pôrode zomrela (nebola chorá ani nič také-chyba pôrodníka) Velmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak je pravda čo píšete, tak ste zrejme naozaj obeťou nášho zdravotného systému. To čo Vám spravil lekár naposledy sa volá iatrogénia, ublíženie pacientovi.
    Nie je možné, aby pacient opúšťal ordináciu svojho lekára v takom psychickom rozpoložení ako vy.
    Ak mám na niečo podozrenie, tak to jasne pacientovi poviem s tým, že navrhnem aj možné riešenia. Ak na nič podozrenie nemám, tak sa pred pacientom nehrám na múdreho a jasne to poviem.
    Myslím si, že Vám nič nie je, pretože inak by Vás poslal na ďalšie vyšetrenia. Možno pri ultrazvuku myslel na to, čo bude mať na večeru a nevedel sa rozhodnúť, či sú lepšie halušky s bryndzou alebo s vajcom.
    Inak myom je bežná nezhubná záležitosť.