• nuvaring či yadine?

    Dobrý deň p. doktor,

    mám otázku ohľadne vhodnej antikoncepcie, pričom som si vedomá, že každá vplýva na rôzne ženy individuálne.
    Momentálne som po 2. pôrode a odkedy som naposledy užívala HAK sa čo-to zmenilo. Pre mňa je dôležité hlavne aby som pri HAK nemala zvýšený apetít a znížené libido..a tak trochu aj cena.
    Moja lekárka mi doporučila Nuvaring. Dočítala som sa však, že môže znižovať libido, pričom pre mňa je prekážka aj pomerne vysoká cena. Taktiež viem, že lekárka môže nejaký liek preferovať aj z hľadiska "dohody" s farmac. obch. zástupcom...Tiež som sa dočítala, že Yadin je z týchto hľadísk dosť vhodny,aj keď tiež nie najlacnejší, ale chápem, že ak chcem splnené požiadavky musím si aj priplatiť. Alebo myslíte, že medzi týmito HAK obsahujúcimi drospirenon, kt. nezadržiava vodu nie je veľký rozdiel??? Ide mi aj o zvýšený apetít, kt. sa obávam. Prosím Vás aký je Váš názor na výber vhodnej HAK pre mňa???
    ďakujem a želám príjemný deň

    Dobrý deň,
    drospirenon má okrem močopudných účinkov aj účinky proti testosteronu a tým výraznejšie oproti iným znižuje libido.
    Ak ste nejakú antikoncepciu brala už predtým, tak sa k nej vráťte, čo raz fungovalo, bude fungovať aj teraz.