• antikoncepcia a myom, cysta

    Dobrý deň,
    mám 35 rokov, HAK /cilest/ užívam 13 rokov. Nikdy som nemala žiadane problémy,antikocepcia mi vyhovovala, cyklus pravidelný, bez bolesti, až do decembra, kedy som mala zápal priedušiek, cítila som bolesť v hrudníku. Po urobení krvných testov mi zistili zvýšený D-dimer :0.5.Vysadila som antikoncepciu na doporučenie gynekológa. Po vyliečení sa mi však krvné testy upravili a výsledky mám v poriadku, gynekolog mi potvrdil, že sa môžem vrátiť ku antikoncepcii. Lenže teraz pri gynekologických vyšetreniach mi zistil malý myóm na maternici a 2 cysty v ľavom prsníku. Užívam momentálne indonal. Je vhodné sa vrátiť k antikonepcii, alebo vzhľadom na výskyt cyst a myomu nie. Názory som čítala rôzne, neviem sa rozhodnúť.

    Dobrý deň,
    určite antikoncepcia má na myom priaznivý vplyv. Čo sa týka prsníkov, je potreba vyjadrenie mamológa o aké cysty sa jedná. Ak sa jedná o hormonálnu reakciu tak je antikoncepcia vhodná, ak ide o organický povod, je potreba to doriešiť.