• špinenie

    Dobrý deň!
    Užívam HAK Mercilon už 5 rokov a nemala som žiadne problémy. Začiatkom februára som mala angínu a na pohotovosti mi predpísali Doxybene(a 12 hod 1 tbl), po dni užívania mi obvodná lekárka zmenila antibiotikum na Fromilid uno+Bioparox. V marci som mala slabé špinenie od stredu cyklu až do menštruácie, ktorá ale bola potom normálna. V apríli prišlo špinenie niekolko dní pred menštruáciou, tá bola opäť v norme. Dva dni po menzese sa opäť objavilo špinenie.
    Môže to byť spôsobené užívaním antibiotík? Mala by som navštíviť lekára?

    Dobrý deň,
    mohli to sposobiť tie antibiotiká, ale je divné, že je to aj iných cykloch, antibiotiká účinkujú na HAK iba v čase užívania. Ak by sa to opakovalo, bude vhodné zmeniť antikoncepciu.