• prosím o názor

    Dobrý deń.pán doktor.Chcela by som vedieť Váš názor.Mám toho veľa,tak to skúsim stručne.Mám 32 rokov.Rodila som v 20-tke a v 30-tke.Medzitým som mala krátko po prvom porode danu,ale iba 6 mes.Stále ma bolievalo brucho a špinila som.Bola som potom u druhého doktora a ten mi povedal,že mi ju doktorka nemala ani dávať,pretože mám chronický zápal vajíčkovodu a časti maternice.Asi tak nejak.potom som užívala antikoncepčné tabl.Medzitým som bola aj na laparoskopii,kde mi zistili maličké ložisko endometriózy vo vajíčkovode /asi 1x2xmm/ a prerušili mi nejaké spodné úpony, vraj aby sa neprenášala bolesť.Užívala som antikoncepciu.Pri druhej laparosk.som ho tam už nemala a porušili mi zrasty.Skoro rok pred druhým tehotenstvom som antikoncepciu vysadila.Deviaty týždeň po druhom porode som dostala menštr.Kojila som pol roka/malá potom už nechcela/.Brala som 2 mes. Cerazette,ale to bolo strašné,buď som normálne krvácala,alebo špinila,tak som s tým prestala.Odvtedy menštr. každých 28-32 dní,silné krvácanie a bolesti.Trvala tak 5 dní.Posledného pol roka som mala liečbu 2 mesiace Duphaston a 3 mes. Noretisteron.Zlepšilo sa to,cyklus rovnaký,slabšie krvácanie a menšie bolesti.Teraz to na čo sa chcem spýtať.Doktorka mi odporúčala Mirenu,tuším tak sa to teliesko volá.Ale ja mám z toho strach,že zase vyhodím peniaze do vzduchu.Že budem mať zase problémy.Viem,že je to iné ako dana,ale predsa len sa to vkladá do maternice.Ešte som zabudla, že mám stále troška mlieko.Občas mi vytečie.Prolaktín mám v norme.Antikoncepciu nutne nepotrebujem,iba keby mi to naozaj pomohlo.Zatiaľ to zvládame,len dúfam,že som to nezakríkla :-).Ďakujem za Váš názor.Miriam

    Dobrý deň,
    to by som rád vedel, ako zistil chronický zápal vajíčkovodov a maternice, chytrák, mohol by ma to naučiť, bavím sa na tom, že ste pri tom aj otehotnela :)
    Mirena nie je zlé riešenie, obsahuje hormóny, ktoré by stav upravili.
    Inak osobne by som ešte skúsil antikoncepciu Trinovum, ktorá obsahuje norethisteron a je dobrá na úpravu cyklu.