• nežiadúce účinky HAK

    Dobrý deň pán doktor,včera som sa dopočula-u svojho obvodného lekára,že HAK môže spôsobovať aj celulitídu a taktiež vznik,alebo zhoršenie už prítomných-(zatiaľ len jemne viditeľných ) krčových žíl.Dosť ma to naplašilo,užívam Jeanine ,nefajčím,a bolo mi povedané,že ak v tom budem pokračovať,tak sa mi zhoršia krčové žily ,ktoré mám teraz a vzniknú nové.Doteraz som o tom nepočula,je to pravda ?
    ďakujem

    Dobrý deň,
    antikoncepcia obsahuje progesteron, ktorý može sposobiť znížený tonus ciev. Na rozdiel od tehotnosti však účinok je minimálny a zanedbateľný. Iba u ťažkej vrodenej žilovej nedostatočnosti by som antikoncepciu nedával.