Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Ochrana

  , Autor: Janka-0

  Dobrý deň. Minulý cyklus som zabudla užiť tabletku (2.11). Následne som pokračovala v užívaní a 10.11 mi začala 7 dňová pauza. 17.11 som začala užívať nový blister a 19. 11 som mala prvý nechránený styk od zabudnutia tabletky. Som už plné chránená od prvej aktívnej tabletky z nového blistra?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete o akú antikoncepciu sa jedná, ale šanca na otehotnenie je veľmi malá vo Vašom prípade. Ideálny by však bolo počkať 7 dní od začiatku nového balenia.

Podobné otázky

 • Doplnková ochrana

  , Autor: Anonnym

  2.11 som asi zabudla užiť tabletku (žiadna tabletka mi však navyše v blistri neostala) následne 5.11 som mala najprv normálnu stolicu asi po 3 a pol hodine a následne po 8 hodinách od užitia antikoncepcie som mala redšiu stolicu a následne na druhý deň ráno pred užitím ďalšej tabletky tak isto stolicu ale už bola normálna..Včera som užila poslednú aktívnu tabletku. Chcem však spýtať či už od nového blistra budem normálne chránená. Keďže v nedeľu to bude týždeň od toho kedy ma "prehnalo" a už by to malo byť ok. Sex som nemala tento mesiac

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tá slabá hnačka nie je riziková, ale vynechanie tabletky by mohlo byť, hoci nepíšte aký druh tabliet užívate. Divné je, že Vám tableta neostala, takže asi ste liek užila, potom ste plne chránená.

 • IUD a menstruacia

  , Autor: zuzya

  Dobry den, pred dvoma rokmi po porode som si nechala zaviest IUD Mirena. Od tej doby co som mala IUD som nemala menstruaciu, az teraz po dvoch rokoch som zrazu opat zacala menstruovat, dokonca v strede cyklu pocitujem ovulacne bolesti. Snurky si kontrolujem a su stale nahmatatelne, takze teliesko by malo byt v poriadku. Chcela by som sa teda opytat na dve otazky:
  1) Či je normalne a v poriadku, ze som tak zrazu po dvoch rokoch s IUD zacala menstruovat? Taktiez mi napadlo ze mozno s tym ma suvis aj to ze som zrovna odstavovala syna a ukoncovala kojenie.
  2) Je v poriadku ak pocas IUD pocitujem pocity podobne ovulacii? Nie je znizena ochrana?

  Dakujem krasne za odpoved a za Vas cas.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  rovno ste si odpovedala, menštruáciu ste nemala nielen kvôli IUD ale aj kvôli dojčeniu, po ukončení sa môže menštruácia dostaviť. Ochrana je aj tak plne zachovaná, aj pri pocite ovulácie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Mončao

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať odkedy zaberá antikoncepcia, lebo na pribalovom letáku bolo po týždni a gynekologička mi povedala že po mesiaci brania. Alebo po pripadne ako sa to dá zistiť. A druhá otázka je čo znamená hnedý výtok 2 dni po cykle. Beriem antikoncepciu Sirmyu už 11 dní. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v prvom mesiaci sa často objaví nepravidelné krvácanie, to sa upraví postupne. Antikoncepcia je účinná už v prvom balení, lebo blokuje ovuláciu, pri prvom týždni však sa odporúča pre istotu ochrana, ak by náhodou sa nasadila antikoncepcia nesprávne (nie od začiatku cyklu).

 • Výtok

  , Autor: Adi47

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dneska ráno sme mali s partnerom sex. Po pár hodinách zo mňa niečo vytieklo vyzeralo to ako výtok. Iba raz potom ako som chodila na záchod už nie. Sex sme mali chránený. Ale niesom si istá čo to zo mňa vytieklo a či nahodou ochrana nezlyhala. Čo to mohlo byť ?? Ďakujem

 • Ochrana

  , Autor: Barbora11

  Dobrý deň,
  minulý mesiac som zabudla užiť prvú tabletku balenia a celý mesiac som sa doplnkovo chranila. Mala by som sa chrániť aj počas prvých 7 dni nového balenia, alebo som chránená od prvej tabletky?
  Dakujem za odpoved.