• Drovelis

    Dobrý deň, beriem antikoncepciu Drovelis (rok a pol) a pred mesiacom som mala zápal močových ciest. Brala som popri tom antibiotiká ciprinol a viem, že atb znižujú účinnosť antikoncepcie, takže som nemala žiadny pohlavný styk ešte týždeň po douživaní atb. Po probléme s močovymi cestami mi však začala ostrá bolesť v oblasti ľavého vaječníka, ktorá zmizla po týždni a neobjavila sa menštruacia, ktorá bola doteraz presná. Môj gynekológ mi povedal, že si mám spraviť test (ktorý ukazal, že nie som tehotná) a počkať do ďalšej menštruácie, avšak neprišla ani ďalšia menštruacia a objavila sa opäť bolesť v oblasti ľavého vaječníka. Nové balenie antikoncepcie mám začať užívať v nedeľu, môj gynekológ má momentálne dovolenku a ja neviem, či začať s novým balením, alebo antikoncepciu vysadiť. Ak mi menštruacia mešká už 2 cykly, môže to značiť nejaký závažný problém? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    spravte si znova pre istotu tehotenský test, ak bude negatívny, nasaďti si ďalšie balenie Drovelisu, ak bude pozitívny, vyhľadajte gynekológa. Pri antikoncepcii môže vynechať občas krvácanie, je to pozitívny efekt antikoncepcie.