• drospirenón

    Dobrý deň. Bola mi odporučená antikoncepcia Drovelis s hormónom drospirenón, ktorá má byť vhodná aj pre rizikovejšie pacientky a nespôsobovať trombózu. Drospirenón je však hormón v hak Yaz,Yasminelle,...ktoré boli najrizikovejšie. Ako to potom je prosim Vás? Nerozumiem, či závisí od kombinácie s estrogénom, alebo dávky? Ďakujem

    Dobrý deň,
    na trombózu majú vplyv estrogény, gestagény nie sú rizikové. Ale v niektorých prípravkoch gestagénová zložka má aj paradoxne estrogénové účinky, preto majú preparáty rôzne riziko trombózy. Podľa dostupných údajov drospirenon nemá estrogénovú aktiviu.