• Androgenny typ alopetie

    Dobry den,
    pan doktor rada by som sa informovala ohladom vhodnoti HAK na moj problem, ktorym je ALOPETIA (vlasy) a dermatologicka mi doporucila, aby som si dala u gynekologa predpisat antiandrogennu HAK. Gynekolog mi predpisal Chloe ... myslite si, ze je vhodna a ak ano, tak za aky cas by sa mali ucinky HAK prejavit? Beriem ju sice len 14 dni a mam vsak pocit, ze mi zadrziava vodu v tele a rozmyslam nad zmenou napr. na Yaz, Yasminelle, resp. uz by mal byt na trhu aj novy typ antiandrogennej HAK: Nizkodavkova hormonalna antikoncepcia 24/4 z dovodu, ze obsahuju drospirenon (hoci su drahsie ako Chloe), ale nie som si ista, ci su tiez vhodne na moj problem alopetie ...
    Vopred vdaka za Vas nazor, ktory mi urcite pomoze Silvia

    Dobrý deň,
    určite najvhodnejšia je tá, ktorá obsahuje ciproteron acetát /chloe, diane, minerva/. Zadržanie vody v tele je normálny prejav liekov s gestagénnym účinkom Yaz a Yasminelle síce obsahujú močopudnú látku, ale ich antiandrogénny účinok je o niečo slabší než u ciproteronu.