• zmeniť či nie?

    dobrý deň, mám 30, som po 2 pôrodoch, posledný pred rokom. antikoncepciu beriem od kedy pohlavne žijem, vysadila som ju len pred plánovaným otehotnením, ktoré nastalo do pol roka. vždy som brala iný druh antikoncepcie, len teraz po druhom dieťati nejak nemôžem napasovať správnu antikoncepciu. najprv som mala Yasminelle, ale dosť so priberala, (napriek zdravému život. štýlu), mala som veľmi škaredú pleť. teraz beriem jeanine, priberanie sa zastavilo, pleť mám čistú ale zase meštruáciu mám plných 7 dní - čo sa mi pri hak nikdy nestávalo, absolútna nechuť k sexu, ešte k tomu aj dosť silne bolesti v podbrušku pred a aj počas menštruácie. chcela by som ešte tak o 2-3 roky otehotnieť, takže by mi nevyhovovalo nejaké radikálne riešenie. ináč nemám žiadne zdravotné problémy. môžete mi poradiť niečo vhodnejšie...

    Dobrý deň,
    jeanine je dobrá antikoncepcia, a nechuť k sexu býva po každej, okrem toho po Yasminelle sa priberá najmenej zo všetkých, takže mi to príde trošku celé pomýlené, Yasminelle obsahuje drospirenon ktorý jednak je močopudný a jednak účinkuje proti androgénom, takže by ste mala mať po ňom peknú pleť a nechuť k sexu.
    Ostaňte u Jeanine, časom by sa to malo postupne všetko upraviť.