• krvácanie po escapelle

    zdravím. Mám 17 rokov a pred 5 dňami som prišla o panenstvo. Nemali sme kondóm čo bola samozrejme, chyba. Ďalšou chybou z mojej strany je, že to bol 5 deň mojej menštruácie ale už som skoro vôbec nekrvácala. Nie som si istá či sa partner spravil dovnútra alebo nie keďže bol aj malý fľak na plachte. Pre istotu som si ráno kúpila ecapelle a vzala ju. Dnes, tj. po 5 dňoch som bola večer čúrať a mala som jemné červno ružové/ no dnes ráno silno červené krvácanie a obcasna ale naozaj jemna bolesť v podbrušku. Nakoľko som sa zľakla a nespravila si ešte test, sa vás chcem spýtať, z čoho by to mohlo byť poprípade či to môže byť príznak tehotenstva aj keď som si nie veľmi istá, či sa do mňa partner napustil a vzala som plán B. Ďakujem za skorú odpoveď.

    Dobrý deň,
    ďakujem za Váš príspevok, ktorý poukazuje na zúfalý nedostatok kvalitnej sexuálnej výuky na školách.
    Escapel pre mladé dievča nie je ideálny druh antikoncepcie, ale samozrejme je menej rizikový ako neplánovaná gravidita u Vás.
    To zakrvácanie a mierne bolesti môžu byť spôsobené Escapelle, ktoré obsahuje veľké množstvo hormónov. Verím, že nebudete tehotná, ale pre istotu si cca 14 dní od styku spravte tehotenský test a dajte si napísať antikoncepciu