• escapelle pred prvou HAK

    Dobrý deň prajem,

    25.4. som užila escapelle - 5. deň na to som dostala veľmy slabú menštruáciu ktorá zatial trvá druhý deň. normálne som mala dostať menštruáciu až okolo 10.5. takže mi ju escapelle posunula približne o 10 dni skôr.
    Počas tejto menštruácie ktorú som očakávala som planovala začať užívať prvý krát HAK.
    Keď že toto skoršie krvácanie som neočakávala, aj tak som si zobrala prvú HAK tabletku.
    Moja otázka znie: mala by som teda normálne dostat ďalšiu menštruáciu počas tych siedmich dni po 21. tabletke? alebo možem mať nadalej rozhádzaný cyklus?

    ďakujem za skorú odpoveď.

    Dobrý deň,
    na toto je veľmi ťažkké odpovedať, lebo to krvácanie nebola menštruácia ale krvácanie po escapelle. Nedá sa už nič robiť, pokračujte v užívaní antikoncepcie, chráňte sa ešte dodatočne aspoň 14 dní, cyklus by sa mal postupne upraviť.