• pauza

    , Autor: Iba Ja

    Dobrý den, mám 43 r. a užívam 3 roky hak. Užívam kvoli cyklu, kedže som mala silné, dlhé, menzes, ktoré nechceli skončit. Odkedy užívam hak, som velmi spokojná, menzes slabší, kratší, pravidelný..ale jediný „problém“ mám v tom, že ked mi začne 7-dnová pauza cítim sa jak zbitý pes, zrazu ako keby mi tie hormony chýbali alebo čo, začnu mi bolesti hlavy, chrbta, celý človek ma bolí akoby ma kamion prešiel ???? som slabá, unavená, nevládzem fungovat…akonáhle začnem nový blister, vrátim sa do normálu a cítim sa dobre, je toto normálne?

    Dobrý deň,
    pri vysadení tabliet sa dostanete do fázy z nízkymi hladinami pohlavných hormónov a to má vplyv na celkové zdravie. Ak máte jednozložkovú antikoncepciu (všetky tablety sú rovnakého zloženia a rovnakej farby) jednoducho nerobte prestávky (tie sú tam iba pre psychiku ženy, aby mala menštruáciu) a berte lieky každý deň. Situácia sa tým vyrieši.