Zaľahnuté uško alias tubotympanický katar
Ide najčastejšie ruka v ruke s akútnymi infekciami, ako je napr. nádcha, zväčšená nosohltanová mandľa, ale poznajú ho aj mnohí alergici, či ľudia s… Čítať viac..
Ide najčastejšie ruka v ruke s akútnymi infekciami, ako je napr. nádcha, zväčšená nosohltanová mandľa, ale poznajú ho aj mnohí alergici, či ľudia s… Čítať viac..
Akútna sinusitída je zápal alebo infekcia sínusov (prínosových dutín), čo sú vzduchom vyplnené dutiny v tvárových kostiach spojené s nosovou kosťou,… Čítať viac..
Zvyčajne sa vyskytuje v období po pôrode, predovšetkým v čase, keď nastupuje laktácia, môže sa však vyskytnúť – i keď pomerne zriedkavo – aj v… Čítať viac..
Zápal stredného ucha patrí k č častým ochoreniam, s ktorými sa môžeme stretnúť u detí do 7 rokov a ktoré postihujú i najmenšie deti. Čítať viac..
Čo robiť, ak má dieťa zápchu? Čítať viac..
Zápcha – vyskytuje sa čoraz častejšie a spôsobuje ťažkosti stále väčšej časti našej populácie. Aké sú hlavné príčiny jej vzniku? Čítať viac..
Ako často by malo mať dieťa stolicu? Čítať viac..
Záškrt (diftéria) je ochorenie, ktoré napriek dostupnej a účinnej očkovacej látke, stále existuje na celom svete. V minulosti sa vyskytovali ťažké… Čítať viac..
Ako a kedy začať s prvými príkrmami? Čo do jedálnička dieťaťa zaradiť ako prvé? Je v zavádzaní príkrmov rozdiel medzi dojčeným a nedojčeným bábätkom? Čítať viac..
Sú tam. Pekne v rade vystavené a lákajú fajnovými príchuťami. Ešte aj krásnym bábätkom, ktoré sa šťastne usmieva pri každej lyžičke tohto pokrmu. Čítať viac..
Videli ste reality show, ktorá dokumentuje život malých dievčatiek na súťažiach krásy? Amerika je preslávená týmito desivými showkami, na ktorých sa… Čítať viac..
Rozhovor s MUDr. Jánom Magdom a MUDr. Pavlom Kačmárom z centra Plastickej a estetickej chirurgie CHIRMED v Košiciach o zhubných materských… Čítať viac..
Organizmus tehotnej ženy prechádza viacerými zmenami, niektoré z nich sa dotýkajú priamo krvi. Čítať viac..
Žltačku treba správne zhodnotiť a podľa potreby liečiť, čo je vždy úlohou detského lekára. Úlohou rodičov je upozorniť ho na ňu. Čítať viac..
V súčasnosti nie je žltačka u novorodencov a dojčiat žiadnym postrachom. Treba ju len správne zhodnotiť a podľa potreby liečiť, čo je vždy úlohou… Čítať viac..