Šťastná mama: Neznášam upratovanie alebo Všade samý neporiadok!

Redakcia | 23. Nov 2017
Šťastná mama: Neznášam upratovanie alebo Všade samý neporiadok!

Aj vám sa nechce upratovať a vidíte to ako zbytočný, nikdy nekončiaci proces. No áno, ale je tu zopár trikov M. Francis, mimochodom, mamy piatich detí (takže o neporiadku čo-to vie...), ktoré by vám mohli pomôcť z marazmu neporiadku i zlej nálady...

A ešte jedna rada autorky: „Pre lepší účinok sa musia ľahko začleniť do každodenného života, byť efektívne a aj vám zlepšiť náladu. Skúste to a uvidíte, čo sa stane.“  

Upratujte v pohybe

Je jednoduchšie upratovať v krátkych a častých intervaloch, než sa snažiť vyčleniť si hodiny (a potom sa pozerať na byt, ktorý vyzerá ako vedecký projekt) na upratovanie.

Pochopte: v tej chvíli, ako si sadnete do kresla, aby ste sledovali obľúbený seriál, je po poriadku. Dajte si cieľ, že chcete vidieť, ako bude vyzerať vaša obývačka predtým, ako si sadnete.

Skúmate multitasking

Môžete poutierať stopy prstov z chladničky, kým deti raňajkujú a pri tom ich skúšať z vybraných slov. Medzitým si poutierajte pracovnú dosku (a ony zatiaľ pridajú nové odtlačky na chladničku).

Pretelefonujte sa cez upratovanie

Skúste niečo, čomu sa veľmi vyhýbate, urobiť počas telefonovania. Je to neuveriteľné, ale zapodievať sa špinou je oveľa znesiteľnejšie, keď pri tom klebetíte s priateľkou. Pripojte si slúchadlá na mobil a môžete sa presúvať od utierania nosov cez zametanie až po striekanie čističa okolo toaletnej misy.

Ak nemáte práve náladu na rozhovory, využite slúchadlá na počúvanie hudby.

Nech sa všetko vyperie

Pokiaľ nejde o niečo veľmi jemné alebo veľmi tmavé či nové, čo by mohlo púšťať farbu, nemusíte sa trápiť s triedením vecí do práčky.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: