Nestresuj sa, žena, chudnutím do plaviek

Marta Adamjaková | 10. jún 2022
chudnutie do plaviek

Nastav sa uprdelisticky a vypni hrdo cicky!

Raz darmo. Parametre sú parametre. A jak sa vonku začína postupne otepľovať, tak aj tie tvoje nezodpovedajúce parametre začnú spod trička drzo vykukovať. V zime sa ešte dalo kadečo poskrývať, lenže horúce leto ťa bez milosti vyzlečie až na kožu. Až na všetky strie, faldy, jazvy, celulitídu, fľaky a čo ja viem, čo všetko ešte patrí medzi tie ostro sledované ženské nedostatky. Čo teraz?

Žena, máš tri možnosti: Depka, panika alebo uprdelizmus

Depka ťa zastaví a nerobíš nič. No, možno reveš a sťažuješ sa. 

Panika ťa zasa vystrelí extrémne do akcie a ty v tom precitnutí do pol hodiny utekáš po šalát.

Šalát je totiž to jediné, čo vieš, že každý tréner odporúča a čo môžeš jesť neobmedzene a bez výčitiek. V priebehu ďalšej pol hodiny si nahlásená na skupinový tréning vysokej intenzity, lebo však ty chceš do plaviek schudnúť HNEĎ! A najlepšie nech je do 24 hodín vidieť aj prvé výsledky, však?

Nemám si čo obliecť

O ďalších päť minút už reveš, že si nemáš čo obliecť, lebo tvoj šatník je popri deťoch nejaký úzkoprofilový, či čo. Nachádzaš len vyťahané tehotenské legíny, fľakaté tričká veľkosti vreca a úplne vzadu schované dve slušnejšie blúzky a rifle do poradne. No nič, teba tlačí čas a takéto detaily musíš prekonať. Zbalíš legíny, aspoň ti nebude fúkať na kríže. Za vreskotu detí a ešte väčšej paniky manžela sa ti konečne podarí zabuchnúť dvere bytu a utekáš, čo ti nohy stačia, na svoj prvý tréning.

Po prvom kole sedíš na lavičke a medituješ.

Nie, srandujem. Ležíš a chceš zomrieť. Čo si to len urobila za sprostosť? Je vôbec v poriadku mať takýto rýchly tep? Si matka, čo ak tu dnes vypustíš dušu? Kto sa postará o tvoje deti, keď ťa chlap nechcel ani z domu pustiť?

Makaj, ženská

Viac nestíhaš rozanalyzovať situáciu, lebo tréner hlási vztyk a druhé kolo! V tých hnusných legínach vytiahnutých až po cicky je ti na skapanie teplo. Nestíhaš sa presúvať na ďalšie stanovištia a vlastne sa ich zúfalo snažíš aspoň zaostriť. Dúfaš, že tretie kolo už nebude.

Ale tá hnusná intuícia ti bezcitne našepkáva, že veruže bude, moja! Po odpípnutí pauzy radšej ostávaš ležať pri činkách a ani ti nenapadne plytvať časom a energiou na presun k lavičkám. Rozmýšľaš, ako vôbec dokráčaš domov. Snažíš sa pripomenúť si všetky svoje pôrody a zozbierať posledné zvyšky svojich vnútorných ženských síl.

Dvíhaš tú spotenú riť, napravuješ legíny a ideš do tretieho kola. Dávaš do toho všetko.  Siahaš si na dno svojej psychopatickej duše a nadávaš tak, že si aj tvrdý tréner s hrôzou zapcháva uši. Je koniec. Máš prvý tréning za sebou. Prešľapuješ pomaly z nohy na nohu domov, nadšená a pripravená na ďalší tréning. Či?

Si kúštik zabudla, že si matka na plný úväzok, hejže. 

A že intenzívny tréning potom asi aj intenzívne bolí... Jak vysoko vyletíš, moja drahá, presne tak hlboko aj spadneš a ostaneš v tej prvej možnosti „v depke“. Svalovica je ukrutné svinstvo s veľkým „S“ a chce to dvakrát takú intenzitu ustáť tú bolesť a neskôr pokračovať.

Uprdelizmus

Nuž a tretia možnosť je „uprdelizmus“. A to je tá povestná zlatá stredná cesta. To ale neznamená, že so všetkým sekneš a budeš mať všetko u prdele. 

To znamená, že znížiš intenzitu, znížiš nároky, zamyslíš sa nad všetkými parametrami, ktoré by žena mala spĺňať a budeš proste realistka. Pôjdeš menej intenzívne, ale pôjdeš a neostaneš stáť. Budeš mať kus širšie boky a budeš kus mäkšia. Nemôžeme byť predsa všetky Zuzky Light alebo Zory Czoborové, no nie?

Takže nestresuj, nastav sa uprdelisticky a vypni hrdo cicky!

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: