Krásne mamy: Triky a tipy Lenky Šoóšovej

Petra Hublová | 4. Aug 2020
Lenka Šoóšová
foto: archív L. Šoóšovej

Najkrajšia je spokojná žena.

Moderátorka Telerána Lenka Šoóšová patrí medzi najkrajšie ženy na televíznej obrazovke. Dvojnásobná mamina nám prezradila svoje triky na krásu a dokonalú štíhlu postavu.

Dobrá strava a starostlivosť o pleť

Umelecká maskérka a moderátorka Telerána Lenka Šoóšová je štíhla ako prútik. Dokonalú postavu si aj pri dvoch synoch udržiava pravidelným pohybom a zdravou stravou. Poctivo sa stará aj o pleť a celkový vzhľad. „Pijem veľa vody. Neopaľujem si tvár, no aj tak používam denne opaľovací krém s kyselinou hyalurónovou, ktorý chráni pred UVA aj UVB lúčmi.

Po 30-tke som sa celkovo začala kamarátiť s kyselinou hyalurónovou vo všetkých podobách. V krémoch, sérach, aktívnych látkach... Denne užívam aj kyselinu hyalurónovú na pitie,“ hovorí známa moderátorka. K dokonalosti jej chýba už len dostatok spánku. Pri dvoch deťoch, ale aj pri skorom rannom vstávaní do Telerána ho má mierny deficit. 

S mejkapom to napriek svojej profesii nepreháňa. „Stále tvrdím, že pri líčení je vždy menej viac,“ tvrdí Lenka. Keď ráno moderuje, vstáva už o tretej hodine, aby bola v práci svieža a mala oddýchnutú pleť. No ani to nestačí, sympatická brunetka si dáva záležať aj na zdravom stravovaní.

„Mám to šťastie, že mi chutí veľa zeleniny. Vo všetkých podobách, od ranného smoothie až po večerné šaláty. Dopĺňam ho betaglukánom z čerstvej hlivy ustricovitej v mikronizovanej podobe od jednej malej trnavskej rodinnej firmy a lipozomálnym vitamínom C alebo zinkom v tejto podobe. Ja totiž nemám čas byť chorá,“ vysvetľuje.

Lenka Šoóšová

Neustále v pohybe

Lenka Šoóšová patrí medzi najštíhlejšie ženy nášho šoubiznisu. Nedávno prepadla cvičeniu s názvom flyfitness. Viac ako štíhlosť je pre ňu podstatný psychický relax. Moderátorka v zime cvičí vo fitnescentre a v lete nedá dopustiť na korčuľovanie.

„Základom štíhlosti je pohyb a správna strava. Kondícii napomáham ešte vnútorne s tekutým kolagénom vo forme peptidov, 8 000 mg v dennej dávke v kombinácii s kyselinou listovou,“ tvrdí. V súčasnej dobe sú veľmi populárne kolobežky, Lenka tak popri svojich dvoch synoch pravidelne beháva. „Nebudem príliš kreatívna, lebo keď sa stanete mamou, ide celý životný štýl bokom. Snažím sa však pravidelne jesť, čo-to dospať aj popoludní, tráviť pravidelne nejaký čas na slnku, vyhľadávať ľudí, ktorí ma čímsi obohacujú a byť šťastná,“ priznáva Lenka Šoóšová. 

Beauty tajomstvá 

Lenka má kozmetiku a trendy doslova v malíčku. Jej denná rutina je spojená s určitým rituálom. „Hneď ako prídem domov, odlíčim sa. Popri upratovaní alebo učení sa s deťmi používam pleťové masky. Okrem toho som sa nedávno stala fanúšikom slovenskej kozmetiky.

Konkrétne sa mi zapáčili bylinkové telové mlieka s vysokým obsahom organických olejov a bambuckého masla. Takže môj večerný rituál je slovenské levanduľové telové mlieko obohatené o aloe vera a esenciálne oleje. A keď nezabudnem, aplikujem si na pleť aj obsah kapsule s vitamínom E,“ prezrádza svoje beauty tajomstvá.

Podľa Lenky je krásna žena tá, ktorá je spokojná a vyrovnaná. „Okolo seba ich mám mnoho. Taká žena sa nemusí hrať na niečo, čím nie je a má rada v prvom rade samu seba. Lebo len tak môžete dávať energiu a lásku aj druhým.“

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: