Reštaurácie a NEVYCHOVANÉ deti

Redakcia | 1. marec 2019
Reštaurácie a NEVYCHOVANÉ deti

Na jednej strane stoja mamičky, ktoré vyhľadávajú reštaurácie s detským kútikom, na druhej strane stoja podniky a hostia, ktorí sa sťažujú na hlučné a pobehujúce deti.

"Nevychované deti, ktoré priveľmi kričia a neriadene pobehujú" - sú podľa redaktorov knižného sprievodcu po najlepších britských pohostinstvách, najčastejšou minuloročnou sťažnosťou pravidelných návštevníkov. 

 

Reštaurácie nie je detské ihrisko

"Prečo sú tam nevychované deti, ktoré môžu voľne pobehovať dookola?" - sťažujú sa návštevníci. Ďalší dodávajú, že pokojný čas obeda im prekazilo vrieskajúce dieťa, ktoré sa plietlo personálu pod nohy.

"Keď majiteľ požiadal rodičov, aby dieťa upokojili, tak-chudák-schytal ešte aj nadávky." Rodičia s takýmito deťmi predstavujú pre majiteľov podnikov problém a dilemu zároveň. Aj reakcie rodičov bývajú rozdielne. 

"Na jednom konci stola bolo dieťa, ktoré rodičia nechali kričať, zatiaľ čo na druhom konci ho vzali von, aby sa upokojilo. Všetko záleží od toho, ako rodičia pristupujú k svojim deťom. Či im dovolia všetko a všetci sa nám prispôsobte, alebo chcú, aby sa aj dieťa naučilo, ako sa správať na verejnosti a v spoločnosti iných ľudí. ", tvrdí jeden z návštevníkov reštaurácie, kde riešili problém s "neposlušným" dieťaťom. 

Čo robiť, keď DIEŤA VZDORUJE?
Prečítajte si tiež:

Čo robiť, keď DIEŤA VZDORUJE?

Reštaurácie vyhradené pre deti

Väčšina podnikov chce byť priateľská k deťom. Problém nastáva vtedy, keď rodičia prehliadajú svoje deti, ktoré sa správajú neprimerane a neuvedomujú si, že ich správanie ruší ostatných hostí. Veľa bristkých reštaurácii sa zariadilo tak, že pre rodiny s deťmi vyčlenili miestnosť a vybavili v nej detský kútik. 

"Nie je nič príjemnejšie, než pohľad na veľkú rodinu pri nedeľnom obede, keď sú prítomné všetky generácie vrátane dobre vychovaných detí", podotýka jeden z majiteľov reštaurácie. 

Na druhej strane je v ostatnom čase trendom vymedziť sa aj ako reštaurácia, ktorá NIE je určená pre deti. Podobne je to s hotelmi a pohostinstvami. Jednoducho sa majitelia rozhodli, že do ich zariadenia deti nepatria. Reagujú na čoraz čajstejšie požiadavky klientov, ktorí si chcú oddýchnuť a v pokoji sa najesť.    

A čo vy? 

Dovolíte svojim deťom "slobodne" sa prejaviť v reštaurácii, alebo ich správanie trošku usmerňujete? 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: