15 VECÍ, ktoré v lete MUSÍTE ZAŽIŤ

Marika Koscelníková | 30. Jun 2019
15 VECÍ, ktoré v lete MUSÍTE ZAŽIŤ

Spomeňte si na neuveriteľné veci, ktoré ste v detstve robili. Nechýba vám tak trochu, že už nie ste dieťaťom?

Leto je čarovné. Ponúka toľko dobrodružstiev! Aké šťastie majú naše deti, že si ho môžu vychutnať a užívať naplno. Chcete, aby malo vaše dieťa na leto krásne spomienky?

Ak vaše dieťa neurobilo aspoň niekoľko vecí z tohto zoznamu, ešte je na ne čas:

1. PLÁVAŤ v jazere. Nie v bazéne, ale v jazere, ktoré skrýva malé rybky, kamienky, riasy. 

2. JESŤ roztečenú zmrzlinu. Nad tou aj ten najprísnejší rodič musí prižmúriť oko. Kto nemal tričko s fľakom od čokoládovej zmrzliny, akoby ani neprázdninoval.

3. OPEKAŤ slaninku a špekačky. Prísť domov zadymený až po uši sa v lete patrí.

4.STANOVAŤ pod holým nebom. Neumyť si večer zuby, lebo došla voda, v noci sa báť každého šuchnutia a počúvať strašidelné príbehy. Zažili ste? Musíte!  

5. BEHAŤpo tráve bosý. Vyzuť sa, zavesiť topánky na strom a utekať.

6. CHYTAŤ svätojánske mušky. Do pohára, do ruky, alebo len pohľadom. Sú neuveriteľne krásne.

7. CHYTAŤ jašterice a žaby. Bojíte sa? Odporných, slizkých žabiek a jašteríc, ktoré nechajú chvosty v ruke? Práve preto to treba skúsiť! 

letné dobrodružstvá

8. BRODIŤ sa v potoku a hľadať zaujímavé kamienky (alebo zlato).

9. GÚĽAŤ sa dole z trávnatého kopca. Svet sa rozkrúti s vami a všetko je farebné a veselé.

10. POZOROVAŤ za tmy hviezdy na dvore. Sú to vzácne dni, keď nemusíte do postele a môžete sledovať noc v plnej kráse. Hľadať veľký voz a rátať koľko hviezd je na oblohe.

11. BYŤ celý premočený po útoku vodnými zbraňami. Horúce dni sa dajú prežiť len s vodnou prestrelkou. Alebo pod záhradným rozstrekovačom!

12. KRESLIŤ kriedou na chodník. Leto na sídlisku? Spestrí ho farebný svet detskej fantázie. Na chodníku vyrastie cirkus ale aj ľadové kráľovstvo.

13. ZBIERAŤ lúčne kvety a robiť si z nich vence na hlavu. Kto nebol aspoň raz za život lúčnou vílou s margarétkami na hlave, akoby leto neprežil! Do toho, dievčatá.
 
14. JESŤ nezdravé jedlo. Stane sa, že pizza a špagety budú každý druhý deň obed,  od sladkostí môže bolieť tajne bruško a malinovky budú až štípať na jazyku.  V lete je to dovolené.

15. STAVAŤ hrady z piesku. Nemusí to byť hneď morská pláž, stačí aj pri vodnej nádrži. Vytvoriť z krehkého piesku neuveriteľné veci, je potrebné v lete skúsiť. 

hrad z piesku

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: