Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Veľkosť hlavy

    , Autor: Denisa93

    Dobrý večer chcela by som vás poprosiť o radu mam dvojičky chlapec a dievča narodené 38/1tyždni SC Dievčatko pekný vývin všetko dobre Chlapec je trošku slabší vo vývine cvičíme vojtovku mame 7 mesiacov a objem hlavy 47 Je to veľa?? alebo v norme v rodine mame veľa neurologických porúch DMO a dcéru mam autistku môže to mať nejakú neurologicku poruchu alebo niečo iné Ďakujem ta odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Obvod hlavičky 47 cm je pre daný vek vyšší/ býva to okolo roka/. Ale existujú rôzne odchýlky, ktoré nemusia nič znamenať.
    V každom prípade má byť dieťa sledované neurológom, čo pravdepodobne aj podľa jeho usmernení treba pokračovať v starostlivosti o dieťatko