Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Lozenie

    , Autor: domca86

    Dobrý deň. Máme 10 mesačnú dcérku, ktorá aktívne plazí, sama sa ešte neposadí, vie sedieť len v pasívnom sede, keď ju kŕmime v detskej stoličke, inak ju neposádzame, vie sa prevracať oboma smermi a sama sa dáva na bok a vie sa na ňom pekne udržať. Narodila sa v termíne, s váhou 3040g a 55 cm, priberá primerane, dojčím ju a dostáva príkrmy. Rozumovo je zdatná, pekne opakuje jednoduché slová a kadečo nám "rozpráva".Je veľmi živá, chodíme s ňou raz do týždňa po dobu 5 mesiacov plávať do babyclubu, kde cvičíme vo vode s inštruktorkou a doma je väčšinu dňa na brušku a má skoro stále pohyb na brušku, no stale nám nechce štvornožkovať ani sa sama nevytiahne k nábytku aj keď ju to už láka. Keď ju postavím k nemu, tak stojí. Viete mi, prosím, poradiť, ako by sme jej mohli pomôcť? Ďakujem. Pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nijako jej netreba pomáhať, ani ju nepostavujte. stáť bude keĎ SA SAMA POSTAVý TIEž AJ LOZIť: Nech má dostatok miesta, drsnejšiu podložku, aby sa jej kolienka nešmýkali a mala odpor, keď sa bude snažiť pohnúť po kolienkach. Ani ju. okrem jedenia neposadzujte V žiadnom prípade nedávajte do chodítka. Dieťa sa samé všetko naučí v čase, kedy to jemu vyhovuje.