Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Návšteva poradne

    , Autor:

    Dobrý deň pani doktorka. Dcéra má 8 mesiacov a chodíme s ňou pravidelne do poradne. Ešte nelozí, nesedí, nestojí. Ak chce ísť za hračkou odkotúľa sa k nej, takže má svoj spôsob pohybu. Do ničoho ju nenútim, a nasilu ju neposadzam. Keď mala 4 mesiace, Dr. ju v poradni na pár sekúnd postavila na nohy. Ostala som z toho zaskočená. Boli sme aj v 5-6-7 mesiaci u Dr. a zakaždým ju posadila a tak počúvala a vyšetrovala. Dcére pri tom plakala, nepáčilo sa jej to a mne tiež. Dr. som upozornila, že ešte nesedí, nech ju neposadza. Aj tak posadila. V 7. mesiaci opäť postavila na nohy. Mne sa to nepáči. Je to bežné, nutné a robí to každý pediater? Nemôže sa tým dieťatku uškodiť? Inak som s Dr. spokojná. Ďakujem Vám za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Lekár vyšetruje neurologický status dieťaťa, jeho pohybový aj celkovo psychomotorický vývoj. Krátke posadenie alebo aj podpora v stoji dieťaťa nemôže dieťaťu ublížiť. Nevidela som ako to robí vaša lekárka, ale robím to aj ja, určitými pohybmi a zdvíhaním sledujem svalový tonus, motoriku dieťaťa.