Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problém so škôlkou

    , Autor: dadas

    Dobrý deň, mám 4 ročného syna, ktorý už 9 mesiacov chodí bez problémov do škôlky. Ale posledné 2-3 týždne (akonáhle dovršil 4 roky) nám každé ráno odmieta ísť do škôlky. Plače, prosí, že pôjde kamkoľvek len tam nie. Skúšala som zistiť aký má problém, ale vždy si vymyslí niečo iné - že ho spolužiačky bijú, že ho učiteľka bije po kolienkach - čo neni pravda. Najviac sa mu ale nepáči že tam musí spinkať. Už naozaj neviem ako to riešiť, strašne plače, hádže sa o zem, raz aj vracal. Ake keď tam príde, upokojí sa a pekne sa tam hrá. Do škôlky ho bráva manžel, ja chodím poňho.
    Poradíte mi prosím Vás ako to riešiť?
    Do konca škôlky nám ostávajú už len 3 týždne, a ja mu nechcem ustúpiť a nechať ho doma, lebo sa bojím ako to dopadne v novom školskom roku.

    Ďakujem.

    S pozdravom DS

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko má v škôlke určitenejaký problém, ktorý sa zatiaľ nepodarilo odhaliť. Môže to byť aj nejaká epizóda, ktorú učiteľky ani nemuseli postrehnúť. Skúste to s ním prebrať. Ak sa to po dovolenke, ktorá zrejme nasleduje nezlepší, odporúčam navštíviť detského psychológa.