Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • imunita

    , Autor: zdravie

    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať na imunitu.
    Dcérka má 5 rokov, a v škôlke bývala často chorá - soplíky a kašeľ - zápaly dutín aj priedušiek.Antibiotiká 3x do roka, inak Pamycon a sirupy na kašeľ. Pred rokom pri odbere krvi CRP 122, vysoké teploty, kašeľ.
    Pri odbere krvi teraz v marci CRP 50, znížené lymfocyty - 13,38. Znamená to zníženú odolnosť?Mala znížené aj železo - 3,7 umol/l. Treba opäť skontrolovať KO? Naša pani detská lekárka povedala, že v krvi ukazuje na mononukleózu - že sa niečo stále vracia. Čo sa s tým dá robiť?
    Teraz berie Luivac. Aj sprej do nosa Awamys. Keď začala brať Luivac, ešte 2x mala sopeľ aj kašel, ale antibiotiká nebrala. Nechodí od zač. júna do škôlky a má sa dobre.
    Ale v septembri začne. Čo by ste nám poradili?
    Aký sirup dávať v noci na suchý kašeľ, ked stekajú hlieny a nedá sa spať? Niekedy toľko kašľala, až zvracala.
    Ďakujem za rady. Elena

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak jej zatekajú hlieny, kašeľ asi nebude suchý, ale vlhký, inak je dobré ju uložiť do zvýšenej polohy, podložiť nohy postieľky. Aj luivac by mal podporiť imunitu, takže by mohla kolektiv od septembra znášať lepšie. Neviem, či máte vyšetrenú nosnú maddlu, aj tá môže byť príčinou opakovaných infektov. Samozrejme je potrebné liečiť prípadnú chudokrvnosť.