Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pocutelny tlkot srdca

    , Autor: kelly

    Dobry den, v noci ked som dojcila svoje babatko, prekvapilo ma, ze som „volnym uchom“ jasne pocula tlkot jeho srdca. Pocula som pravidelny zvuk a chvilu mi trvalo, kym som si uvedomila, ze to co pocujem je jeho srdiecko. Je to normalne, ze mu tak hlasno bije? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko má zrýchlený tlkot srdiečka ako dospelý a cez tenkú hrudnú stenu je možné ho počuť. Sledujte jeho prejavy a ak by sa vám zdalo, že tlkot je nepravidlný alebo vidíte jasne aj zdvíhanie hrudníčka v mieste srdiečka, treba na to upozorniť lekárku v poradni. Ale nie je to chorobný príznak, keď srdiečko aj počujete.