Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hrčka na hlave

    , Autor: Gabi2889

    Dobrý deň! Ja by som sa chcela opýtať na hrcku, ktorá sa urobila môjmu synovi na ľavej časti hlavy. Nakoľko má 12 mesiacov a už ju tam má niekoľko mesiacov. Detská lekárka nás poslala ma sono, kde sme boli a záver je taky, že v danej oblasti za v kostnej štruktúre zobrazuje oválny hypoechogenny útvar, dobe ohraničený, okolie intaktne. Kázali nám prísť o 3 mesiace na kontrolu avšak pani doktorka mi povedala že možno by nám s tým poradil detský chirurg ale detská lekárka nás tam neposlala. Myslíte že by bolo dobré tam ísť alebo čo je dobré s tou hrckou robiť? Ďakujem za odpoveď ☺️

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak už máte sono je potrebné navštíviť detskho chirurga, ktorý pravdepodobne napláuje chirurgické odstránenie útvaru.