Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zubky

    , Autor: lucka1206

    Dobry den. Mam otazku phladne zubkov. Maly mal rok a ma osem zubkov a idu mu dalsie. Vzdy si dal zubky vycistit ale teraz odmieta. Musime mu ich doslo a cistit nasilu. Odmieta s nimi hryzt a to nemal pred par mesiacmi problem ziadny. Zial teraz nechce. Na zubkoch ma take svetle az priehladne flaky. A vrche dva predne zubky vyzeraju ako keby sa mu z nich ulomila sklovina. Bojime sa aby sa mu nekazili. Aladke nepapa. Ani nepije. Mal isty cas slivkovu vodu teda susene slivky namocene vo vode a tie sa potom vyhodi . Pil iba tu vodu a to len kvoli stolici. Mame ist k zubarovi tak uvidime. Viete mi povedat preco ich ma take. Je stale dojceny. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to byť porucha skloviny a možno ho zúbky pri papaní bolia. Nespadol niekedy a neudrel si zúbky, niekedy to je príčina takéhoto stavu.
    Určite je na mieste konzultovať stomatológa.