Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Unavené očká

    , Autor: bianka-2

    Dobrý deň,
    moja dcérka má 4,5 mesiaca. Je zdravá, pekne papá, spinká. Ale vždy asi po hodinke, keď sa zobudí, už vyzerá opäť veľmi unavená. Ale až tak veľmi, že má skoro zatvorené očká (spadnuté viečka, ledva ich otvorí), všetci mi hovoria, že aká je unavená. Čo za tým môže, prosím, byť? Na poradni mi povedala doktorka, že niektoré detičky len viac chcú spinkať, ale moja dcérka spinká naozaj dosť, asi 17 hodín denne, no napriek tomu vyzerá skoro stále unavená. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko treba vyšetriť podľa mňa u neurológa, keď zjavne vidíte, že vička jej padajú. Ja by som to určite tak spravila. Nemusí to vôbec nič znamnať, možno je dieťatko naozaj také spavejšie, nespochybňujem vyšetrenie ani názor pani doktorky, ale keď vidíte pokles viečok, je na mieste toto vyšetrnie.