Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prikrm pre deti

    , Autor: franulka

    Dobrý deň, mám 6 a pol mesačnú dcérku. Už v pohode papame prikrmy zeleninove, papame už aj ovocie. Chcem postupne začať zavádzať lepok, mohla by som napr. do ovocia podrvit piškótu? Resp. Od kedy je vhodná? A kedy by som mohla dat aj jogurt, samozrejme zatiaľ biely

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Piškótu isto a po roku: Dieťa by v romro veku malo mať určite aj mäso, to dávame skôr ako lepok. Lepok zavádzame tak, že buď pred dovaením mäsosozeleninového príkrmu dáte uvariť malé množstvo detskej krupice, ktorú ste predtým na chvíľu namočili do vody, aby zmäkla alebo kúpite bez mliečnu krupicovú alebo trojszrnnú kašu babylove a do hotového príkrmu primiešate cca dve kávové lyžičky.
    Biely jogurt po deviatom mesiaci.
    Keksík po siedmom mesiaci môžete dať, ale ten, ktorý je určený bábätkám: hipp hero....