Poradňa pediatra

odbornik2
10,418 otázok , odbornik2

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Stolica raz za 4 dni

  , Autor: Mirka

  Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Dcéra má 4r. Stolicu má tak raz za 3,4 dni. Stolicu má mäkkú a svetlo hnedú .. pije dosť tekutín ... Je dosť vlákniny ..
  Pravidelne raňajky obed olovrant večeru ... Jedlo neodmieta je dosť ... Napriek tomu má stolicu raz za 3,4 dni dávam pozor aby nejedla nič čo upchava ... Je jogurty, vločky, jablka, piškóty, aj slivkový kompót aj tak nič ... Brucho má mäkké a nesťažuje sa že ju bolí ... Boli sme u dr. Dala nám kúpiť glycerinove čipky po nich niekedy má stolicu .... Keď vidím že už tretí deň nešla tak dávam čípok ... No neviem je to v poriadku alebo mám žiadať o nejaké vyšetrenie ? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: odbornik2

  Ak nemá ťažkosti, bolesti bruška, stolica je formovaná nie je mohutná a trvrdá, nemá krv v stolici, po vyprázdnení si nesťažuje na bolesti v oblasti konečníka tak je pravdepodobne pre ňu táto frekvemcia vypráízdňovania primeraná. V každom prípade dodržiavajte takú proti zápchovú diétu ako to robíte a podávajte aj dostatok tekutín a tiež sú vhodné probiotiká. Ak by začala mať nejaké ťažkosti, treba navštíviť vášho lekára, prípadne aj chirurga. Dôležité je aj to ako dlho to trvá, či to má od narodenia alebo len posledné obdobie. Ak je to dlhodobé, možno by bolo chirurgické vyšetrenie vhodné už teraz.

Podobné otázky

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: