Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dcerka ziarli

    , Autor: jana-13

    Dobrý deň,máme 2,5 rocnu dcerku.Asi posledny mesiac akonáhle si cez deň lahneme s manzelom pri seba alebo si nebodaj dame pusu uz pride k nam a zacne muza bit a odsuvat ho odo mna,predtym ked to videla,prisla k nam a objimala nas.Snazime sa jej vysvetlit,ze sa mame radi a mame radi aj ju.Ale nenecha si vysvetlit a place,kricí.Poradte ako to riesit.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to určite prechodné a možno bola svedkom nejakého rozhovoru, ktorý zle pochopila, napríklad, že neikto opustil svoje dieťa a podobne. Alebo ste možno boli niekde s manželom sami a ona sa varovala mimo vás.
    V každom prípade by som sa teraz vyvyrovala akože "provokácií" teda skôr ju pritúlte raz vy raz manžel, aby pochopila že vzájomná láska je medzi ňou A vami rodičmi. Myslím, že po pár týždňoch takejto absencie vzájomných pejavov náklonnosti medzi vami a manželom na všetko zabudne a nebude ju to trápiť.