Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Predávkovanie kanavitom

    , Autor: jenny6

    Prosííííííím Vás o radu. Omylom som podávala mojej dcérke do 4. mesiaca kvapky kanavit namiesto raz mesačne som dávala raz týždenne počet kvapiek podľa kíl. To znamená, že posledné dávkovanie dostala pred týždňom 7 kvapiek. Nemohla som ju predávkovať? Môže to mať nejaké následky? Ja som to zistila až teraz, keď som lekárke volala, že nám došli kvapky, či ich máme ešte užívať ďalej. Dcérka mala pred dvoma týždňami problémy s hnačkami, výter bol negatívny. Mohlo to byť spôsobené podaním 7 kvapiek kanavitu? Ďakujem za radu. Ešte teraz mi je horúco, keď si pomyslím, akú chybu som spravila .-(

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hmačka mohla byt sposobená podaním siedmich kvapiek Kanavitu, pravdepodobne aj bola. Neviem ako sa to mohlo stat, podáva sa vždy len jedna kvapka Kanavitu, či už v schéme 1x týždenne do troch mesiaocv alebo spočiatku takto a potom do šiestich mesiacov 1x mesačne. Vzhladom na to, že dieta zatila zareagovalo len hnačkou, k predávkovaniu nedošlo. Mali by ste upovedomit lekárku ako ste lieky podáívali.