Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • lubica

    syn sa narodil 10.01.2011 a je umelej vyžive - SUNAR chcem sa opýtat že 10.04.bude mat 3mes.a este stale grcka mlieko ale už pomenej a dokedy by to malo este trvat

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem. Ak dobre priberá, správne sa vyvíja, má dosť mokrých plienok, grckanie je pravdepodobne z trch príčin, ktoré sa aj vzájomne kombinujú a podporujú. Jednak veľa spapá, tak prebytok vygrcká, nahltá sa aj vzduchu pri papaní a nemá ešte dostatočne vyvinutý uzáver hornej časti žalúdka. je potrebné s ním opatrne manipulovať, nehodjať, nedrncať, hlavne po jedení a uložiť ho na chrbátik tak, aby mal zvýšene uloženú hlavičku / podložiť nohy postieľky, v žiadnom prípade nie vankúš!/