Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • čierne fľaky na zúbkoch

    mám 2 a pol ročnú dcérku, ktorej sa na zúbkoch urobili čierne fľaky...naša zubárka mám povedala, že je to bežné a je to len estetický problém a odporučila mi bieliaci prášok na zuby a bieliacu pastu. Chcela som sa opýtať či je vhodné aby som dcérine zúbky už od malička bielila a či jej to nepoškodí.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím si, že tento jav okrem bežnej hygieny nevyžaduje žiadnu liečbu, ani bielneie. Niektorým deťom sa jednoducho mliečne zuby skôr pokazia, zmenia. jediné, čo by sa dalo, ak si vie čistiť zuby, 1x týždenne čistiť zuby elemx gelom, ale nech ho nepapá!čo deti niekedy so zubnou pastou robia. Iste vás ukľudní, že aj deti s takouto poruchou mliečnych zubov majú trvalé zuby zdravé