Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rast zubkov

    Dobry den p. doktorka, mam 9- mesacneho synceka. Prve mu narastli spodne dva zubky potom vrchny, ale nie stredny rezak, no bocny rezak a az potom ten stredny ...najskor na pravej strane a potom na lavej. Teraz ma uz vsetky 4 horne zubky vonku, ale tie bocne rezaky ma akosi "mimo rad"- su trosku vzadsie...upravi sa tento stav alebo bude mat "krive" zubky? ..dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Rast zubov má isté pravidlá ale ako všetko v medicine, tak často nefunguje všetko podľa nich. Mliečne zuby nie vždy predznamenávajú poruchu skusu trvalých zubov. teraz sa tým netrápte, zúbky čistite a keď narastú trvalé, budete to podľa potreby riešiť. Je tam veľký vply genetiky, takže ak ste vynosili rovnátka, tak ich budú mať aj detičky.