Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zubky

    Dobry den,mna by zaujimalo,preco ma moja dcerka taky cierny povlak na celych zubkach,je to geneticky,lebo som si vsimla,ze niektore deticky to maju a niektore nie.Dcerka ma 2,5 roka a pravidelne je j umyvam zubky rano a vecer od jedneho roku,dovtedy som jej ich vytierala .Nepapa sladke,zboznuje vela ,vela ovocia a zeleniny,ale oblubuje ku vsetkemu jedlu dzusik,moze to byt teda aj z toho?Pije okrem toho aj cistu vodu,ale nic ine,caj raz odskusala a odvtedy nikdy,je to zle ze nepije caj? Alebo pouzivam nespravnu zubnu pastu?Ako tomu predist? A kedy moze ist take dieta k zubarovy?Dakujem pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už v tomot veku môžete navštíviť stomatologa. Možno vám na vaše otázky odpovie. Povlak môže byť spôsobený aj liekmi / železo/ ale je aj značne geneticky determinovaný. Aj deti, ktorým sa mliečne zuby zavčasu kazia, môžu mať trvalý chrup zdravý.