Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • karolinka

    dobry,mam 6 mes. dcerku, ktoru uz 4 tyzdne trapi hnisave ocko.Ma ho zahnisane vzdy rano a prevarenou vodou jej ho vycistim.Tiez jej zacala hnisat chrasticka po Tbc ockovani, moze to nejako spolu suvisiet?poradte cim jej mam ocko osetrovat .A este jedna otazocka, zacali sme pridavat ovocnu desiatu aj masovozel. prikrm, no vzdy si za nimi-aj ked si odgrgne pita "cickat" prsnik moze byt smadna, zabudla som,ze je dojcena.dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po bezmliečnom pokrme ju kľudne ešto nakojte. Očko je potrebné ošetriť kvapkami ophtalmo septonex niekoľkokrát denne a ophtalmoframykoin mstičku dať na noc/ len z lekárne na predpis/.Nepredpokladám, že ťažkosti súvisia so zapálenou chráničkou po BCG vakcinácii