Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • cervene fliaciky

    , Autor: majka-drobka

    dobry den, chcem sa vas opytat. nas syn ochorel, lekarka mu robila test, ci je to virus alebo bakteria, teda ci treba atb. vysledok bol virus. ma to od piatku, teploty ustupiili, akurat velmi kasle hlieny, co ale nie je problem. vcera sme mu nasli v miestach slabin a pazuch cervene flaky asi o priemere 1 cm, su trosku vystupene. nas sused, s ktorym ale neprisiel do kontaktu ma diagnostikovanu sarlachovu anginu a mal tiez taketo flaky. Ak su ale moje znalosti dobre, ak by mal nas syn anginu, test by podla mna ukazal bakteriu, mylim sa? nechcem nasho maleho znova tahat k lekarke, aby som mu tym este neuskodila v plnej cakarni, vedeli by ste mi nieco poradit? mozu byt taketo fliaciky sprievodnym javom chripky? Dakujem pekne pani doktorka. prijemny den. maja

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Takéto fliačky nebývajú sprievodným javom chrípky. Keďže už prešli dva dni, je možné, že crp je práve úplne iné a už môže poukazovať na baktériu. Exantím teda fľaky ktoré popisujete zodpovedjajú síce popisu šarlachu čo sa týka ich lokalizácie ale nie vzhľadu. Najlepšie bude navštíviť lekára.