Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • suchý kašel

    Dobrý deň, Pani doktorka.Chcela by som sa poradiť, co mam davať synovi, ked m suchý kašel, len v noci pri spaní.Ked sa otáča kašle, ako keby ho niečo škrabalo v hrdle. Zvlhčujem vzduch v izbe, davam mu mokrú osušku na postielku, ale stale kašle asi týždeń.Jesť mu chutí, inak je zdravý, len sa mu prerezávajú posledné stoličky.Dakujem vopred za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Možno má pri prerezávaním viac slín, ktoré ho podráždia na kašeľ. Skúste mu podať kalciový sirup, calsium chloratum 3x1čajovú lyžičku. Ak by kašeľ pretrvával, poraďte sa s lekárom.