Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hnisava angina

    Dobry den, moja 4 rocna dcera nastupom do skolky(predtym bola stale zdrava) mava opakovane hnisave anginy,naposledy v oktobry a nasledne teraz v decembri, bola preliecena Atb, ale na mandliach sa jej par dni po dobrati antibiotik zasa objavili biele bodky, momentalne bez teploty, nestazuje sa ani na bolave hrdlo. Prosim vas o radu ako predchadzat anginam aj napriek tomu ze konzumuje cerstve ovocie, davam jej imunoglukan sirup a rozne vitaminy z lekarne. A aky je vas nazor na vybratie krcnych mandli u deti? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vybratie krčných mandlí by mali spločne rozhodnúť otorhinolaryngolog, pediater a eventuálne aj imunolog. Netreba sa ponáhľať ale niekedy je to nevyhnutné.
    Teraz má na mandliach pravdepodobne povláčiky z kvasiniek po opakovaných antibiotikách. Podávajte dlhodobo probiotika, najlepšie infant dophillus, dlhodobo, aspon tri mesiace v kuse. Probiotika taktiež zvyšujú imunitu. Je vhodné pobyt mimo kolektiv najmenej dva táždne po dobratí liekov.