Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zlomený zúbok

    Dobrý deň pani doktorka,

    mám 1,5 ročného synčeka a pri zakopnutí si z predného zúbka odlomil malý kúsok - malý trojuholník. Časť, ktorá takto vznikla nevyzerá príliš ostrá a myslím, že jedením sa obrúsi a otupí. Prosím Vás, aký je ale štandardný postup? Je potrebné zabrúsenie, alebo čo sa robí v takejto situácii? (viem, že moja otázka je možno vhodnejšia pre stomatológa, žiadnu poradňu som však takto cez internet nenašla)

    Ďakujem, želám príjemný deň

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že jedno z mojich vlastných detí takýto problém malo a mierne mu ho somatolog upravil. Myslím, že ak to nebude robiť ťažkosti, hlavne boestivosť, netreba nič robiť. Ak by si dieťa na ničo sťažovalo, je treba navštíviť lekára.