Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zelena stolica 5 tyzdnoveho babatka

    p. doktorka, viem ze to tu bolo mnohkrat premielane ale napriek tomu mam obavy,
    mam 5 tyzdnovu dcerku nie je kojena takmer od zaciatku, problemy s mliekom, teda je na umelom mlieku, predvcerom mala problemy s kakanim, tak sme po hodinach bezuspechu pouzili tusim sa to vola rektalna trubicka hadicka, napokon sa vykakala, mala zelenu neskor zlato zltu stolicu
    vcera sa to opakovalo, s tym ze stolica bola uz viac zeleno cierna a tiez tvrda
    teraz sa mi vykakala a ma zelenu ale tmavu stolicu trosku riedsiu nez vcera ale zato cisto zelenu, taku zelenu ani opisat neviem. tmavo
    mam obavy, je to v poriadku?
    vypije cca 100 ml kazde tri - tri a pol hodiny
    dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže ale aj nemusí to bť problém. Záleží aj na tom ko priberá. Ak sa bude zelená až tmavá stolica opakovať, poraďte sa s vašim lekárom Bábo je ešte príliš malinké na riešenie cez internet.